Informace o nákupu
loadingbar

Comics Centrum

Limitovaná edice Ú.P.V.O. Duše Benátek už klepe na dveře!

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

UPVO OBALKAKonečně přišla řada na další díl komiksu Ú.P.V.O! Úřadu paranormálního výzkumu a obrany přichází tentokrát s podtitulem Duše Benátek a další povídky. 

Tvůrce Hellboye a Úřadu paranormálního výzkumu a obrany, Mike Mignola, se spojil s těmi nejlepšími komiksovými scenáristy a výtvarníky, aby je zapojil do bizarních vyšetřování. Vyjedou po stopách prokletých vlaků, nacistických válečných zločinců, pomstychtivých duchů utopených čarodějnic, uvězněné bohyně stok, strašidel pod postelemi a na řadu přijde i neočekávaný výskyt zombie. A to vše jen v jedné knize.

Díky setkání velkého množství tvůrců dochází k rozšiřování vesmíru, ve kterém se příběhy série odehrávají, a výrazně se prokresluje psychologie postav. Je zde patrná Mignolova snaha vytvořit si plochu pro rozehrání velkého epického příběhu. Ten odstartuje třetí knihou Ú.P.V.O., která přímo naváže a propojí se sérií o Hellboyovi.


Cena standardní verze komiksu bude 599,- Kč, ale jako vždy ji u nás můžete koupit výhodněji!

- sleva 40% v kamenném obchodě a e-shopu Comics Centra platí v týdnu od 4. 11. 2013 až do 11. 11. 2013
- sleva 30% v kamenném obchodě a e-shopu Comics Centra pak bude platit od 12. 11. 2013

Limitované vydání vyjde tentokrát trochu jinak!

Máme pro vás připravenou standardní edici Ú.P.V.O a navíc pak šest dalších variant obálek pro vášnivé sběratele!

Jak to tedy tentokrát bude?

Limitované vydání Ú.P.V.O. Duše Benátek a další povídky bude mít:
- 6 různých variant obálek Ú.P.V.O. 2: Duše Benátek v pevné vazbě (šest variant odlišných od standardní verze)
- číslování jednotlivých výtisků 1 až 55 od každé varianty obálky
- potvrzení pravosti limitované edice na ručním papíře se slepotiskovou pečetí
- barevná tematická knižní záložka
- cena jedné knihy z limitované edice je 599,- Kč
- zvýhodněná cena kompletu 3500,- Kč (6 knih, každá s jinou variantou obálky + 1 kniha jako bonus zdarma s obálkou standardní verze)

OBALKY ALL CERNA

S prodejem začneme 4. listopadu, komiksy i limitovaná vydání budou hned k odběru!

- dostupnost limitovaných variant bude pouze v kamenném obchodě a e-shopu Comics Centra
- start prodeje 4. 11. 2013 v 16:00 hodin a tento den je LE připravena i k okamžitému odběru
- úhrada limitované edice je tentokrát možná i přímo při převzetí

Drsňáci z Úřadu paranormálního výzkumu a obrany už se pomalu valí... už 4.11.2013 můžou být u vás!

UPVO 2 092

UPVO 2 099

UPVO 2 111

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE Úřadu paranormálního výzkumu a obrany
 

Připravujeme Ú.P.V.O. překvapení, těšte se!

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Právě pracujeme na dalším dílu série Ú.P.V.O s podtitulem Duše Benátek a další povídky, už je v tisku. Začátkem příštího měsíce by tak měl spatřit světlo světa nový díl komiksové série. I k tomuto komiksu jsme vymysleli jednu zajímavost. Budeme mít pro vás překvapení, aneb vyberte si svou obálku.

A pro ty největší nadšence bychom tohle překvapení mohli nazvat třeba "Sesbírejte všechny obálky a budete mít krásnou Ú.P.V.O. sadu s duší Benátek". Více sdělíme již brzy, tak nás sledujte... Kdo má rád Hellboye a Ú.P.V.O. by měl určitě dávat pozor :)


Jaké budou obálky Ú.P.V.O?
OBALKY ALL CERNA

A ještě klasické vydání Ú.P.V.O Duše Benátek a další povídky...
UPVO OBALKA

 

Využijte VOLEBNÍ SLEVU 50% za váš hlas!

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Záleží nám na budoucnosti, záleží nám na České republice a proto jsme se rozhodli připravit speciální akci u příležitosti přicházejících voleb. Jako již tradičně i letos nabízíme VOLEBNÍ SLEVU 50% na všechno a pro všechny, kteří půjdou volit.

Důvěřujeme vám, proto nepožadujeme žádné důkazy vaší návštěvy volební místnosti. Využijte této šance a nakupte si nové zajímavé komiksy, nebo si doplňte komiksy, které vám ještě chybí.

VOLEBNÍ SLEVA bude poskytována následovně:

- v našem KAMENNÉM OBCHODĚ v pátek 25. 10. 2013 od 9:00 do 17:00 hodin

- na WWW.COMICSCENTRUM.CZ od pátku 25. 10. 2013 od 9:00 do soboty 26. 10. 2013 14:00 hodin

VOLBY 2013 2
   

Frankfurtský knižní veletrh 2013

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

download.doKaždý rok se začátkem října koná ve Frankfurtu nad Mohanem, asi největší knižní veletrh v Evropě, pod lakonickým názvem Frankfurt Book Fair, tedy Frankfurtský knižní veletrh. Letos probíhalo setkání nad knihami ve dnech od 9. října do 13. října.
Vydavatele spolu
Obří plochu místního výstaviště zaplavili agenti, vydavatelé a nakladatelé z celého světa, aby zde představili své novinky, nová a hezčí vydání starých a osvědčených titulů a dohodli se na spolupráci se stávajícími i novými partnery. Každá z výstavních hal je zaměřená na určitý druh publikací a regiony odkud sem vystavovatelé přijíždí.

Dark horseV hale číslo osm se jako již tradičně nacházeli američtí vystavovatelé. Na stejném místě se také nacházela expozice komiksových vydavatelů, které již naši čtenáři dobře znají. Většinu vydavatelů dokonce jsme dokonce našli v jedné uličce, ve stáncích vedle sebe. Jedinou výjimkou bylo nakladatelství Marvel, které na veletrh žádného svého zástupce nevysílá a nechává se zastupovat firmou Panini. Drobní a nezávislí nakladatelé většinou stánek nemají a spokojí se se stolečkem v sekci LitAg, tedy literárních agentur.

ComicsZentrum 1V hale číslo 3 byla expozice Německa a velké německé vydavatelské domy zde pořádají, tak jak to známe i od nás, propagační programy, zvou známé spisovatele a snaží se návštěvníkům z řad laické veřejnosti předvést co nejvíce ze svých úspěchů. Na místě byl také stánek, možná spíš stánky, které sloužily k setkávání se s místními tvůrci komiksů a je zde vidět i bohatě zásobená komiksová knihovnička.

V jejím bezprostředním okolí mají své stánky němečtí komiksoví vydavatelé. Letos mezi nimi byl patrný odklon od množství zahraničních, zejména asijských komiksů, kterých zde bylo v porovnání s předchozími roky opravdu málo.

V nabídce vydavatelství Cross Cult, které odpovídá velikostí českým komiksovým vydavatelům jsme našli z 95% tituly, které už u nás vyšly, nebo vycházejí. Výjimku tvoří doprovodné komiksy k televizním seriálům, například Castle na zabití, i když romány k tomuto seriálu zde již vychází.

Superhrdinské komiksy převzala do svého portfolia místní pobočka gigantu Panini, která většinu z nich vydává nejprve ve speciálních dvoudílných sešitech (cena jednoho je 5,99 €) a potom v brožovaných souborech (cca za 18 €). I zde je patrný opatrnější výběr titulů a vyhledávání pouze těch zajímavějších.
20175
Letos se také celý veletrh nesl ve znamení ústupu od digitální a návratu ke klasické knize. Přestože se technologie pohnuly kupředu, zdá se, že většina čtenářů dává, a to i u nekomiksových titulů, přednost knize papírové.

Z obrovského množství komiksů, které jsme viděli, nás asi nejvíce zaujala a potěšila kniha Hellboy: The Midnight Circus, kterou vytvořila osvědčená „svatá" trojice tvůrců Mignola, Fegredo, Stewart. Příběh malého Hellboye, který se po útěku z vojenské základny přidává k podivnému cirkusu se výtvarným stylem pohybuje od klasického Hellboye, přes Goona ke Conanovi a je naprosto úžasný.

Hellboy nás zaujal nejvíce, ale zdaleka nebyl jediný. Vybrali jsme řadu zajímavých titulů, které bychom rádi vydali i v České republice. V tuto chvíli čekáme na vzorky a přemýšlíme nad podobou, ve které tyto knihy vyjdou. Bližší informace se určitě na našich internetových stránkách včas dozvíte.hbytmc1p1
hbytmc1p2
hbytmc1p3
 

Vrána Soumrak bohů - jiný komiks, ale stejná Vrána jako pomsta ze záhrobí

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

VránaV našich zeměpisných končinách jsou vrány známé tím že, nosí děti - holčičky. Jinde se o vránách říká, že jsou to průvodci říší mrtvých. Vrána prý také jako jeden z mála tvorů na zemi dokáže překročit hranici světa živých a mrtvých, aniž by musela zemřít. Podle legend mohou libovolně mezi těmito světy létat a nikterak jim to neuškodí.

Vrána je fenomenální komiks, ve kterém se jeho tvůrce James O'Barr skvělým způsobem vyrovnal s pocitem osobní ztráty. Samotná Vrána se již nikdy nezopakuje, ale téma pomsty je věčné. A právě to je základem nové knihy Vrána: Soumrak bohů. Prostředí se změnilo, ale emoce zůstávají. Scénář napsal stejně jako u první Vrány sám O'Barr, kresbu svěřil nadějnému mladému kolegovi, výtvarníkovi Jimu Terrymu.
Příběh zasadili do prostředí koncentračního tábora na konci druhé světové války, ohraničili ho černobílou šachovnicí a jako hudební doprovod zvolili Wagnerovu operu Soumrak bohů. Do tiché noci se vedle zvuku padajícího sněhu ozývá Siegfriedův pohřební pochod a nářek umírajících. Prostředí tábora slouží k jasnému oddělení kladných a záporných postav, vymezuje se mezi nimi jeden hlavní hrdina, který ale není kvůli násilí, které ho provází, jednoznačným hrdinou. Výraznému rozdělení úloh pochopitelně přispívá i oblečení vězňů a uniformy vojáků SS, kteří tábor střeží. Odehrálo se zde tolik zvěrstev, která prostě musí být pomstěna.

Crow-wolves-5
O'Barr dosáhl maximálního odlidštění postav tím, že žádné nedal jméno. Vězni jsou titulováni podle svých povolání, nebo neoslovováni vůbec, vojáci používají své hodnosti. Jediné jméno, které zde uslyšíme, zazní v souvislosti se Sářinou panenkou.

Námět knihy vychází z krátkého komiksu, který O'Barr plánoval vytvořit pro časopiseckou komiksovou antologii Tabu, ale než ho stihl dokončit, antologie zanikla. Když rozpracovanou práci po létech objevil, uložil jí pro případné použití a po nabídce od IDW jí začal s Terrym přepracovávat na příběh s vránou.

S Terrym se O'Barr seznámil po shlédnutí některých jeho prací a protože jsou oba fascinovaní druhou světovou válkou a používáním filmových postupů v komiksech, nabídl mu spolupráci na Vráně. O'Barr psal texty a vytvářel „storyboard", nakreslil obálky a některé celostránky uvnitř knihy, Terry obstaral zbytek kreseb.

Při vytváření české verze bylo nutné změnit vojenské hodnosti velitele a hlídačů v koncentračním táboře. V obrazové části jsou všichni správně nakresleni jako příslušníci SS, kteří koncentrační tábory ve skutečnosti spravovali, ale v textu O'Barr používá běžné vojenské hodnosti a oslovení jako v americké armádě. To po přeložení znělo naprosto nevhodně až směšně. Proto byli vybrány všem odpovídající hodnosti SS a upraveno jejich oslovování. Bylo opravdu obtížné, z hlediska prostoru, nahradit oslovení v angličtině „Sir" na německé „Herr Obersturmführer".

Trailer ke komiksu je k dispozici na youtube zde.

Ukázku z komiksu si můžete prohlédnout zde.

vrana soumrak 17

vrana soumrak 18
   

Strana 9 z 23

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>