Informace o nákupu
loadingbar

Comics Centrum

Jak měřit teplotu knize Hellboy: Pekelná knižnice

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

U knih je metoda měření teploty mezi stránkami ve srovnání s měřením u lidí výrazně odlišná a proto se tato metoda doporučuje pouze k orientačnímu měření teploty. Měření lze provádět digitálními teploměry.

mereniKniha by neměla být vlhká ani nijak znečistěná. Teplota by se neměla měřit bezprostředně po dočtení knihy. Samotnému měření by měl předcházet cca 30 minutový čtecí klid. V místnosti by měla být přiměřená okolní teplota. Studený nebo příliš teplý okolní vzduch měření zkresluje. Obecně platí, že střed knihy je vystaven vnějším teplotním vlivům méně než strany úvodní nebo závěrečné. Pokud nemáte digitální teploměr, doporučujeme měřit teplotu pouhým dotykem. Pokud se spálíte je to jasná známka přehřátí knihy. Myslete na to, že nejnižší teplota knih bývá obvykle kolem 4:00 hodin ráno a nejvyšší naopak kolem 18:00 hodin večer.

Instructions:
Měřící špička teploměru se umístí do nejhlubšího a nejteplejšího místa knihy, což je u Pekelné knižnice strana 308 a všechny strany se k sobě pevně přitisknou. Při měření je třeba s knihou v klidu sedět nebo ležet a nepohybovat se. Pohybem rozumíme i drobné pohyby rukou nebo prstů. Doba měření by měla trvat nejméně 5 minut. Naměřené údaje pravidelně zapisujeme a následně odesíláme do nakladatelství Comics Centrum.

 

 

Přehřátý Hellboy

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Tak abyste si milí čtenáři nemysleli, že vydání Pekelný Knižnice 1 probíhalo bez problémů, tak vám tady řekneme jednu zajímavost z tiskárny.

Po vytištění knihy musejí všechny její archy schnout, aby se s nimi dalo dál pracovat. Průběžně se tohle schnutí kontroluje. U některých knih to trvá pár dní, u některých déle, ale náš Hellboy musí mít vždycky něco extra. Jeho archy se začaly z nepochopitelných důvodů zahřívat a hrozilo jejich vznícení. Ještě zajímavější je to, že se to týkalo jen některých archů a ty se musely okamžitě zlikvidovat a přetisknout.

Taky si Liz Shermanová mohla ty její experimenty s ohněm odpustit!!!

Nabádáme vás tedy, abyste si Hellboyovu Pekelnou knižnici pravidelně kontrolovali a měřili jí teplotku :-)

UPVO 2 obalka orez

 

 

Zámek a klíč od Joe Hilla a Gabriela Rodrigueze

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Zamek1 01zamek a klic 2 01Podle kresby byste si mohli myslet, že je „Zámek a klíč“ pohádka, ale jméno autora by vám mělo prozradit, že tenhle komiks není vůbec pohádka. Joe Hill se totiž narodil jako syn Stephena Kinga a po svém otci zdědil nejen spisovatelský talent ale také úžasnou fantazii, z níž vznikají neskutečně napínavé příběhy a postavy s obdivuhodně propracovanou psychologií.

Rodina Zámkových se po smrti otce přestěhovala do Klíčova, na tajemnou usedlost v Nové Anglii, kde se dějí zvláštní věci. Za každými dveřmi se něco skrývá a každý klíč v sobě nese zázračně poselství...

Bojujete se svými strachy? Komiks „Zámek a klíč“ vám ukáže, že ostatní na tom můžou být ještě mnohem, mnohem hůř. A že cesta vede odevšud.

   

Hellboy – autor Mike Mignola

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

hellboy2 01Hellboy má se svými kolegy superhrdiny společné jen nadpřirozené schopnosti a podobný typ jména. Jeho duchovní otec, komiksový autor Mike Mignola, jinak pracuje s hlavním hrdinou, vyšetřovatelem Úřadu paranormálního výzkumu a obrany, mnohem sofistikovaněji.

Hellboyova řešení případů na prapodivných místech a jeho setkávání s neobvyklými tvory odkazují na mytologické a filozofické myšlenky a tak skutečné kouzlo tohoto komiksu odhalí jen ti, kdo mají „načteno“.

Neodolatelná směs bájí a legend se skvělou atmosférou a humorem, do toho Mignolova atraktivní kresba... To všechno jsou důvody, proč Hellboye miluje celý svět už celých dvacet let.

Hellboy8 01

hellboy9 01

Melouchy 01

 

 

Goon 1,2 od Erica Powella

Pozor, otevřeno v novém okně. Tisk

Goon 1-01Goon2-01Postavu Goona vymyslel americký scénárista a výtvarník Eric Powell jako určitou kritiku doby, společnosti a aktuálního stavu umění.

Goon je jako Někdo to rád horké smíchané se zombie a okořeněné černým humorem inspirovaným Monty Pythons. Milují ho fanoušci nekompromisního chytrého humoru, který je často přes čáru, i zástupci světa komiksových odborníků.

Powell za něj obdržel pětkrát cenu Willa Eisnera (komiksový Oscar) a motivovaný úspěchy svého hrdiny nyní pracuje na jeho zfilmování.

   

Strana 2 z 23

<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>